Test Olympus OM-D EM-5 kontra Panasonic Lumix G5

Tylko dla zainteresowanych sprzętem mikro cztery trzecie (m43)!

Na tym wideo porównuję Olympusa OM-D EM-5 z Panasonikiem Lumix G5, a z przegranym żegnam się bezpowrotnie z pomocą allegro 🙂

Jeśli chcesz się z tego nagrania dowiedzieć, który z aparatów ma mniej szumów lub więcej megapixeli, to pewnie to porównanie nie przypadnie Ci do gustu, bo skupiłem się tylko na rzeczach ważnych DLA MNIE!

I pewnie pomyślisz sobie, że jestem trochę dziwny, bo nie obchodzą mnie megapiksele i tysiące ISO. Masz do tego prawo. Mi natomiast zależy na zupełnie czymś innym. Zresztą zobacz sam!

A jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące jednego z tych aparatów, zadaj je proszę w komentarzach. Jeśli będę znał odpowiedź, to na pewno odpowiem. A jeśli nie, to na pewno któryś z Plecakowiczów pomoże 🙂

7 komentarzy do “Test Olympus OM-D EM-5 kontra Panasonic Lumix G5”

  1. @Michał: A jak moja siostra zobaczyła, to od razu powiedziała, że zostawiam Panasa – gdy mówiłem na samym początku o „lepszym” podniosłem nieświadomie Panasa 🙂

    1. @Laura – Nie, już nie wybrałbym G5. Teraz wybrałbym GX7 (odkąd go mam, G5 leży w plecaku i wcale nie dlatego, że nie jest bardzo dobry. Po prostu dlatego, że GX7 jest GENIALNY!!!)

 1. Panasonic GX7 rzeczywiście jest bardzo dobrym aparatem. Od kiedy jest dostępny Oly 25mm 1.8 przestrzegam jednak przed zapędem do Leica 25mm 1.4. Miałem oba, porównałem, wyszło mi to co innym w wielu opisach w internecie i w związku z tym pozwolę „panaleice” rozwinąć skrzydła:) u kogoś innego – podobnie jak Pan Jarek za pomocą Alledrogo:)

 2. Olka. Albo jeszcze lepiej Zeissa do Contaxa (te są tanie) i taniutką przejściówkę. Manualne szkła na GX7 urywają du.. Ostrzenie super wygodne bo focuspeaking można ustawiać powiększenie zą do 10x więc ostrość lepsza niż z AF.
  PS. Ewentualnie Konica Hexanon, Yashica ML etc.
  Oczywiście do sportu sie nie nadaje ale do pozostałych zastosowań – ideał.
  Podejmuje challange – któryś z moich Zeissów lub Hexanonów vs współczesne szkło Leica/Olympus/Panas o porównywalnej ogniskowej. Robimy ustalony motyw (np. architektura w Wwie albo ogólnodostępne przedmioty) potem rawy na dropbox i porównanie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.