8 komentarzy do “Obiektywy o krótkiej ogniskowej (szerokokątne) i długiej ogniskowej – wideo”

  1. Jarku, a mógłbyś wytłumaczyć te różnice na przykładzie jakiś afrykańskich plażowiczek? Jakoś te łódki i drzewa do mnie nie docierają 😉

  2. Witam, pozwolę sobie na słowo komentarzu. Szkoda ze blog przeszedł na kierunek videoblogingu. Być może jest wiecej takich osób jak ja ze lubią jak już po całym dniu są „styrani” walnac się do wyrka, na odpalanie kompa już niema siły wiec biorę swojego iphona i zaglembiam się w listę ulubionych blogów związanych rzeczjasna z fotografia by przed snem coś ciekawego poczytać i tutaj „zonk” koleny post i kolejne video którego małe jabluszko nie obsługuje wiec nic tu po mnie i spadam a szkoda. Gdyby filmiki były na YouTube to jak i może inni lubiący podobnie to co ja, z miła chęcią obejrzeli byśmy kolejny post. Pozdrawiam

  3. Dziękuje 🙂 nie był to złośliwy komentarz i mam nadzieje że nie został on tak odebrany na celu miałem wskazanie sugestii która może (nie musi) poszerzyć grono odwiedzających. Pozdrawiam.

  4. Choć wiem, że na komentarz do materiału po tych 2-óch latach troche późno, ale dopiero od niedawna oglądam materiały zamieszczone na Studiu w plecaku.
    Chciałbym Jarku zwrócić uwagę na pewien szczegół-błąd w rozumowaniu który popełnia 99% fotografujących lustrzankami cyfrowymi. W większości lustrzanek matryca ma rozmiar duzo mniejszy w stosunku do pełnej klatki zkąd wynika przeliczenie ogniskowej która jak podajesz dla obiektywy 200mm wynosi dla twojej cyfry 400mm – Błąd! Obiektyw nadal ma ogniskową 200mm tylko widzisz wycinek kadru pełnej klatki w ten sposób jakbyś przycioł zdjecie na komputerze lub nożyczkami a perspektywa na zdjeciu jak i zarówno głębia ostrości pozostają charakterysztyczne dla 200mm a jak wiesz miedzy takimi obiektywami różnica w tych rzeczach jest spora.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.