Karta Eye-fi, tanie wyposażenie studia, fotoksiążki w Ligtroomie – podcast

Kliknij w trójkącik poniżej, żeby posłuchać Kliknij tutaj

Jarek Sikora i Paweł Syrjus poruszają następujące tematy:

 • Karta bezprzewodowa Eye-fi – Paweł chwali pomysł i narzeka na niestabilność i wolny przesył zdjęć, a Jarek dołącza się do tych narzekań.
 • Paweł narzeka na Olympusa – zdjęcia RAW mają zawsze proporcje 4×3 bez względu na ustawienia w aparacie. Dopiero oprogramowanie (np. Lightroom) obcina zdjęcie do rozmiarów ustawionych w aparacie. Dodatkowo korygowane są niedoskonałości obiektywu (na przykład beczułkowanie).
 • Sugerujemy jak za małą kwotę wyposażyć małe domowe studio. Nasze typy to blenda, zestaw reporterski (statyw i parasolka), lampy systemowe i bezprzewodowe wyzwalacze radiowe.
 • Jarek chwali się, że wybiera i obrabia zdjęcia z prędkością 30 zdjęć na minutę. Paweł obrabia znacznie wolniej 🙂
 • Typ Pawła: rób jedno zdjęcie dziennie i koniecznie je opublikuj – Projekt 365. Paweł twierdzi, że jest to bardzo fajny sposób na rozwój swoich umiejętności fotograficznych.
 • Typ Jarka: Przycisk “Auto” w module do drukowania książek w programie Adobe Photoshop Lightroom.

Jeśli audycja Ci się podobała to powiedz proszę o niej swoim znajomym i koniecznie zostaw pozytywny komentarz pod spodem 🙂 Subskrybuj podcast na iTunes lub na Androida.

8 komentarzy do “Karta Eye-fi, tanie wyposażenie studia, fotoksiążki w Ligtroomie – podcast”

 1. Witam,

  audycje ciekawe i zawsze sie można sporo nauczyć, ale cytuję : fotoksiążki w Ligtroomie – podcast ” ??

  Chyba Lightroom ??

  Pozdrawiam,

  S.

 2. Jak zawsze ciekawa audycja i cenne uwagi Panowie.
  Jarku,
  Powiedz, na jakim papierze drukowałeś te książki z
  Lightrooma i jakiej drukarki używałeś, bo z tego co wiem to jest to drogi wydatek (oczywiście, jeśli mowa o Fotoksiążkach).
  Pozdrawiam.

 3. Dobry materiał, wart posłuchania. Osobiście nie korzystam z kart bezprzewodowych. Jak zrobię zdjęcia to wyjmuję kartę z aparatu i poprzez czytnik zrzucam na dysk w kompie. Tak jest najszybciej i najlepiej(przynajmniej dla mnie. Nie wiem czy są takie dla CF, a takich używam.
  Pozdrawiam

 4. jeszcze nie słuchałem – idę po papu i dopiero się za to wezmę, ale już mam uwagi do poruszanych tematów, wyszczególnionych w zaznamie…

  RAWy z Olków – RAW to było nie było surowy zrzut matrycy, a opcja 3:2 w oly nie powoduje przecież że fragmenty matrycy się wyłączają. Aparat fotografuje całą matrycą i zapisuje informację jak obciąć fotę…

  projekt 365 – wiecie panowie że nawet chyba jakiś blog na blogspocie na takie coś mam założony? tylko kurczę zebrać się nie mogę, zawsze przypomina mi się o tym jak zobaczę jakiś fajny temat na zdjęcie… Jak najbardziej popieram takie inicjatywy, niekoniecznie nawet dla poprawienia warsztatu, ale dla rozruszania ogólnej swojej kreatywności. Głupio pokazywać 300+ zdjęć przedstawiających tylko biurko z kompem, trzeba się wysilić, ruszyć, zrobić coś fajnego… 🙂

 5. Czesc Wam, chcialem serdecznie podziekowac za wspanialy podcast i wszelkie porady, jestescie rewelacyjni! Slucham Was z Angli i wiele nowego sie od Was nauczylem. Tutaj w UK tez jestescie popularni 🙂

  Mam propozycje na temat kolejnego podcastu: „fotografia analogowa vs cyfrowa – zalety i wady.”

  Pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek podcastu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.