15 komentarzy do “Jak zrobić efektowne zdjęcie budynków nocą”

 1. Jarek to jest Twój najlepszy film. Tak trzymaj. Podanie parametrów, podnosi dla mnie wartość tego filmu o milion procent. Do dzisiaj nie rozumiałem dlaczego zdjęcia oświetlonych budynków robi się podczas zmroku… gdyż ponieważ po zmierzchu nad budynkiem robi się czarna dziura. Dziękuję

 2. Znakomicie pokazałeś Jarku takim lejkom jak ja, jak zmienia się w świetle wieczoru miasto. Widać ten moment, który jest właściwy dla fotografii, którą chcesz publikować. To truizm, ale napiszę: nieustannie uczymy się nowych rzeczy, a wiek nie ma tu „nic do rzeczy”.
  Myślę, że Twój film, Jarku, będzie dla mnie ostatnim bodźcem dla decyzji o zakupie cyfrowego aparatu. Robisz reklamę producentom aparatów cyfrowych?:) Mam starego Pentaxa, ale przecież nie noszę go ze sobą. Często jednak „muszę” zrobić zdjęcie. Używam więc komórki i nawet pod kątem fotografii wybieram ją z oferty Operatora.
  Chętnie będę korzystać z wiedzy na Twoim blogu.
  Pozdrawiam
  Rita Wrześniowska

 3. Mogłem mierzyć światło nieba i czekać aż dojdzie do ‚właściwego’, albo co minutę robić fotkę i potem wybrać najlepsze. Czas spędzony nad Tamizą dokładnie taki sam.

  Gdybym płacił za każdą naświetloną klatkę, na pewno bym mierzył. Ale ja miałem ze sobą aparat cyfrowy!!!! 🙂

 4. Każda metoda jest dobra jeśli jej wynikiem są satysfakcjonujące rezultaty ;). Mi się jakoś tak utarło, że zawsze niebiosa przychodzą mi z pomocą a resztę czasu wolę przeznaczyć na podziwianie widoków ;).

  Cyfrowy czy nie-cyfrowy – szkoda migawki !! 😛

 5. wiedziałem o tym już dawno temu dzięki wspaniałej metodzie, która się nazywa: „metoda prób i błędów”, ale mimo to z zaciekawieniem oglądałem ten krótki filmik. Bardzo dobra robota, przyda się nie jednemu 🙂 Gratuluję!

 6. Jarku – świetne. Podoba mi się 🙂 Dzięki.
  P.S.
  Mnie nie szkoda migawki 🙂 Nic mi nie szkoda jeśli mogę się czegoś nauczyć. Bardzo często stosuję metodę „prób i błędów” i nie uważam aby była ona jakimś wielkim dyskomfortem.

  Pozdrówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.