Jak zrobić biało-srebrną blendę

Plecakowicze są super, a ich wyobraźnia nie zna granic! Plecakowicz o pseudonimie pechs4 zrobił sobie blendę i jak to Plecakowicz, był na tyle miły, że dał się ubłagać i napisał poniższą instrukcję oraz zrobił zdjęcia.

Pechs4, jesteś wielki! Dzięki!

Jeśli masz jakieś fajne pomysły, nie tylko typu zrób to sam, i chcesz się nimi podzielić, proszę skontaktuj się ze mną.

Materiały potrzebne do wykonania blendy:

1. Żaluzja przeciwsłoneczna na drucie na tylną szybę (żaluzja lub osłona te dwie nazwy spotkałem)

2. Rozkładany odbłyśnik do samochodu umieszczany pod przednia szybą jedna strona biała druga srebrna

3. Narzędzia igła z nitką, nożyk do tapet, nożyczki i zaprzyjaźniona osobą z maszyną do szycia 😉

Odbłyśnik rozkładamy np. na podłodze, kładziemy na niego żaluzję i obrysowujemy żaluzję po zewnętrznej stronie żaluzji, tak, jak ilustruje czerwona kreska na zdjęciu poniżej.

Następnie wycinamy owal, jaki odrysowaliśmy i przyszywamy odbłyśnik do żaluzji.

Po obszyciu ręcznym najlepiej obszyć jeszcze raz maszynowo.

Następnie delikatnie wycinamy czarną siatkę z żaluzji uważając, aby nie przeciąć odbłyśnika.

Uwaga! Siatkę z żaluzji należy usunąć dopiero po jej przyszyciu. W innym wypadku drut zmieni swój kształt i znacznie utrudni nam dalszą prace.

Następnie nożyczkami obcinamy brzeg odbłyśnika, aby nie wystawał nam za drut całość można jeszcze raz obszyć czarną tasiemką, aby wyglądało ładniej. Całość po złożeniu ma średnicę ok. 32cm.

12 komentarzy do “Jak zrobić biało-srebrną blendę”

  1. Zamiast biało – srebrnej osłony na przednią szybę można użyć srebrno – złoty koc ratunkowy z apteki (jakieś 8 zł) i taśmę klejącą.

  2. Te mniejsze osłonki można w marketach kupić za jakieś 3 zł za 2 sztuki – mi się właśnie za tyle udało kupić i jakiś czas temu zrobiłam małą blendę z tej folii NRC. Wcześniejszą, większą robiłam właśnie z osłony na przednią szybę samochodu, ale jako stelaż użyłam grubszego drutu. Obrazkowy „przepis” na blendę z wykorzystaniem folii NRC mogę podesłać w najbliższym czasie (tylko znajdę te zdjęcia 😉 )

  3. Właśnie wcześniejszą blendę miałem z koca ratunkowego jest dobry ale nie trwały powycierało się sreberko i są prześwity dlatego postanowiłem zrobić taką blendę z tego odbłyśnika na szybę i jak na razie służy mi prawie rok czasu i nic się z nią nie dzieje 😉

  4. O widzisz. Mnie się ten koc przetarł, gdy służył jeszcze tylko jako koc ratunkowy, dlatego nieprzetartą część postanowiłam przeznaczyć na blendę. Widać używam jej rzadziej, bo ta część się jeszcze nie przetarła 😉 Natomiast ta zrobiona z odbłyśnika na przednia szybę ma taką zaletę, że jedna strona jest biała, co mi się przydaje chyba nawet częściej niż strona srebrna, natomiast jakoś mi się wydawało, że na taki w miarę cienki stelaż – jakim jest ciemna osłona przeciwsłoneczna – będzie za sztywna, ale widzę, że ta Twoja się chyba składa bezproblemowo.

  5. Fajną sprawą w tych wszystkich poradach z cyklu „Adam Słodowy” jest to, że podajecie koszt wykonania takiego zamiennika, bo to ważne. Ja ze swojej strony moge polecić jeszcze inną rzecz do wykorzystania przy wykonaniu blendy: Otoz w tanich sklepach takich „po 5 zł” dostac mozna koszyki na zabawki. Zrobione są one z wyprofilowanego , elastycznego drutu i obciągnięte taką siatką, ktora czesto się rwie i wtedy ten „stelarz” mozecie wykorzystac na wykonanie blendy jak wyżej.

  6. Borat ciekawe gdzie ty widziałeś blendy za 30 zł. Chyba w postaci płyty CD. Pomysł rewelacja, widziałem wersje z kocami ratunkowymi i osłonami na szyby. Oba projekty są fajne do zabrania gdzieś na wycieczkę 😉 Natomiast jak ktoś potrzebuje na JUŻ w domowych warunkach blendę zawsze można przytwierdzić zwykłą folię aluminiową do kawałka kartonu i już spisuje się świetnie 😉
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.