Filtry fotograficzne

Na studiowplecaku.pl opisuję następujące filtry fotograficzne i wyjaśniam jak nimi robić profesjonalne zdjęcia:

 

Filtry Rosco – Filtr fotograficzny Rosco, to pierwszy z filtrów, jakie wpadł w moje ręce. W tym wpisie opisuję niestety już niedostępne na rynku bezpłatne próbniki Rosco. Firma doszła do słusznego wniosku (przynajmniej z punktu widzenia prowadzenia firmy mającej zarabiać pieniądze 😉 ), że bezpłatne próbniki wycofa z produkcji. Zamiast darmowych próbników wprowadziła zestaw o nazwie The Strobist Collection. Strobist nie jest wprawdzie za darmo (w Nowym Yorku zapłaciłem za niego 6.99 + podatek), ale za to jest bardziej praktyczny w codziennym użyciu, niż zestaw wszystkich filtrów.

 

Filtr Lee – ten filtr fotograficzny możesz wykorzystać do tych samych celów co filtr Rosco. Jakie są między nimi różnice? Oczywiście dowiesz się po przeczytaniu tego wpisu, ale już tu mogę zdradzić, że różnice są niewielkie. Obie firmy robią dobre filtry foto i wydaje mi się, że żadna nie ma przewagi. Jeśli będziesz chciał kupić filtry fotograficzne, to patrz na cenę i inne cechy, jak na przykład sposób mocowania do lampy.

 

Filtr CTO – dowiedz się jak żle przymocowany do lampy filtr fotograficzny może wpłynąć na Twoje zdjęcie. Bardziej wybredni fotografowie twierdzą, że dobre przymocowanie filtra to podstawa, a Ci bardziej tolerancyjni wydają się lekceważyć problem. Zresztą sam zobacz i przeczytaj w komentarzach co sądzą inni Plecakowicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.