Ball Bungees

Ci Amerykanie to mają dobrze. Ledwo Strobist napisze o Ball Bungees a już tłumy lecą do WalMartu kupować. A co mamy zrobić my, Europejczycy? Przecież do najbliższego WalMartu jest ładnych parę tysięcy kilometrów.

Mamy dwa wyjścia: albo kupować za granicą i płacić bajońskie sumy za transport, podatki, cła, akcyzy i co tam jeszcze, albo możemy wsłuchać się w tkwiącego w naszym narodzie ducha Adama Słodowego i zakasać rękawy.

Jako wielki fan Mistrza Budowania Modeli Latających ze Szprychy Rowerowej i Kawałka Gumy Modelarskiej Do Nabycia w Składnicy Harcerskiej oraz dając upust wrodzonemu skąpstwu udałem się do pasmanterii. Zakupiłem kłębek gumki do majtek i trzy duże guziki i w pięć minut po powrocie do domu byłem dumnym właścicielem pachnącego nowością kompletu prawie zupełnie “oryginalnych” Ball Bungee.

Tak jak zapowiedział Strobist, te małe gumki są niezwykle przydatne. Na codzień zczepiam nimi statywy i parasolki w jeden zgrabny pakuneczek. A gdy fotografuję owijam nimi lampę i przytwierdzam do czego popadnie. Nie wiedzieć czemu ostatnio jest to głównie oparcie od krzesła.

Lampa przymocowana za pomocą Ball Bungees do krzesła

Jeszcze jedno ostrzeżenie. Ball Bangees to niezwykle zabójcza broń, szczególnie gdy odczepiając lampę niechcący puścisz guzik trzymając drugi koniec napiętej gumki w ręce.

To boli. Możesz mi wierzyć.

19 komentarzy do “Ball Bungees”

  1. Świetny pomysł, gdzieś w jakimś dużym sklepie widziałem nawet drewniane koraliki (okrągłe) które pewnie można śmiało wykorzystać do zbudowania ‚ball bungees’, po najbliższych zakupach z pewnością będę mieć własny zestaw 😉

  2. Ci amerykanie 🙂 do Polaków w sprawach kreatywności to im daleko. Ja po stokroć wolałbym zrobić samorobne – takie jakie przedstawiłeś – niż płacić za taki drobiazg niemający wpływu na obraz niewiadomo ile. Dodatkowo jakaś satyfsakcja z własnoręcznie wykonanego projektu. Fajna sprawa.

  3. E…ch amerykańskie pomysły. Ja wykorzystuję do mocowania „rzep” kupiony w pasmanteri, wystarczy zszyć kawałek z haczykami i „futerkiem” na dł 1-2 cm tak jak się łączą i juz sie ma uniwersalne opaski o dowolną długość. Zaleta- podczas demontowania nie „biją” po rękach 🙂

  4. Polak potrafi :))
    Dzięki za tips’a – dopiszę do listy zakupów żonki jak będzie szła do pasmanterii. Jedna uwaga co do WalMartu – do najbliższego WalMartu nie jest parę tysięcy, a co najwyżej kilkaset kilometrów. Najbliższy WalMartu jest w Berlinie. Fakt – pewnie nie z tym samym asortymentem, ale jest :))

    Pozdrawiam

  5. Te z allegro sprawdzają mi się bardzo dobrze – zaletą/wadą jest to, że guma jest grubsza niż to co przedstawiłeś na zdjęciach. To dobrze, bo guma trzyma mocno i nie ma obawy, że to, co nią zamocowaliśmy się wysunie… Ale mocna guma jest mocno zabójcza – na palce trzeba uważać! Raz przy odczepianiu parasolki od statywu puściłem plastikową kulkę… boli. Jak cholera 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.